Haber

ASAT, Risk Yönetimi Sertifikası aldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü, TSE denetimlerinden sonra TS ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi belgesini aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü (ASAT), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen denetimlerin ardından TS ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı. TSE Antalya Bölge Müdürü Hasan Demirtaş, ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim Kurt’a takdim etti.
 
ASAT BÖLGEDEKİ İLK KURUM OLDU

ASAT, Batı Akdeniz’de kamu kurumları arasında Risk Yönetimi Belgesi almaya hak kazanan ilk kurum oldu. Belge kapsamında ASAT, belirlediği iş süreçleri nedeniyle karşı karşıya kaldığı riskleri yönetebilmek için tüm risklerini belirleyerek yumuşatma faaliyetlerine başlamış ve bu sayede risklerini kontrol altına almıştır.

ASAT GÜÇLÜ BİR KURUMSAL YAPIYA SAHİPTİR

ASAT Genel Müdürlüğü Ana Hizmet Binasında düzenlenen belge takdim töreninde konuşan TSE Bölge Müdürü Hasan Demirtaş, ASAT’ın uluslararası standartları takip ederek ve uygulayarak güçlü bir kurumsal yapıya sahip olduğuna işaret ederek başarılarının devamını diledi. ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim Kurt ise yeni yönetim sistemleriyle ilgili çalışmaların süreceğini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu