Haber

Belediye Başkanı Selvitopu’dan “sel” ve asfalt denetimi

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından su baskını yaşanan yerlerde Teknik İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen onarım çalışmalarını denetleyerek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Selvitopu, Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını da yerinde inceledi.

Karabağlar Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yaralarının sarılması ve kentin daha modern hale getirilmesi için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda Karabağ’da bazı yerlerde su baskınlarına neden olan şiddetli yağışın olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için ekipler derhal harekete geçti. Yunus Emre İlçesi’nde vatandaşların çöken bahçe duvarları onarılırken, kuvvetli su akıntısından zarar gören kaldırımlar da yenileniyor. Olası baskınları önlemek için yeni kaldırımlar döşeniyor.

Belediye Başkanı Selvitopu mahalleye giderek vatandaşlara acil şifalar diledi ve çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin vatandaşların yanında olduğunu vurgulayarak, “Bu kadar şiddetli yağışlarda ilçemizde münferit su baskınları meydana gelebilir. Aldığımız her ihbarı değerlendirip, zararları gidermeye çalışıyoruz. Selden etkilenen vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

 

ateşli iş

Yaraları sarmaya devam eden Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Son olarak Uğur Mumcu Mahallesi’nde çalışma yapan ekipler, Başkan Selvitop’u yalnız bırakmadı. Mahalle Muhtarı Tekin Derdiyok’un da eşlik ettiği ziyarette çalışmaları inceleyen Önder, ekiplere başarılar diledi. Önder Selvitopu, sohbet ettiği vatandaşların talep ve tekliflerini de dinledi.

Başkan Selvitopu, kendine ait asfalt üretim tesisi ve modern araçları bulunan Karabağlar Belediyesi’nin dönem başından bu yana tüm gücüyle sahada olduğunu vurgulayarak, “Asfaltlamada en başarılı yerel yönetimlerden biriyiz. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışacağız ve mümkün olduğu kadar çok caddeye asfaltlama gerçekleştireceğiz. Çünkü hedefimiz 500 bin insanımıza eşit hizmet sunmaktır” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu