Yaşam

Çankaya Belediyesi 11. Dönem Bahçe Kursu Tamamlandı:

Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen Bahçe Kursu’nun 13. yılında eğitimler tamamlandı. Bu yıl 164 kişi daha Bahçe Bitkileri Sertifikası aldı. Eğitimlerle bugüne kadar 3.149 vatandaş Bahçe Bitkileri Sertifikası aldı.

Çankaya Belediyesi tarafından vatandaşların balkon ve bahçelerinde bilinçli bitki ve çiçek yetiştirmeleri için düzenlediği Bahçecilik Eğitim Programı 11’incisi sona erdi. Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleştirilen 3 haftalık eğitim ve Umut Park’ta gerçekleştirilen uygulama derslerinin ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Pandemi nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında Bahçe Bitkileri Eğitim Programına mecra veren Çankaya Belediyesi, bugüne kadar toplam 3.419 kişiye eğitim imkanı sağladı.

Büyük ilgi gören ve bu yıl 11. dönemini tamamlayan Bahçecilik Kursu’nda 164 kursiyere hem teorik hem de uygulamalı eğitim verildi. İç ve dış mekan bitkileri, budama, aşılama, meyve ağaçları, çim bakımı, yağmur suyu hasadı, temel sebzecilik, organik tarım ve arıcılık konularında uzmanlar tarafından verilen derslerin ardından eğitim, çelik kesme, bitki dikmek ve çim tohumları ekmek. Kurs sonunda Çankaya’nın yeni bahçıvanları için katılım belgelerini aldılar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu