Haber

Çin Bakan Yardımcısı Esenler’deki Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi

Çin Halk Cumhuriyeti Konut ve Kentsel Gelişim Bakan Yardımcısı Dong Jianguo, Belediye Başkanı Göksu’dan Esenler’deki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi aldı. Jianguo, “Böylesine büyük bir projeye başladığınız için sizi tebrik ediyorum. Şaşırdım.” dedi.

Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı (UN-Habitat) tarafından düzenlenen Dünya Şehirler Günü programına katılmak üzere ülkemize gelen Çin Halk Cumhuriyeti Konut ve Kentsel Gelişim Bakan Yardımcısı Dong Jianguo, “Dünya Şehirlerinin Dönüşümü”nü inceledi. Yüzyıl” Esenler’de yer alıyor. Jianguo, 15 Temmuz Mahallesi’nde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile görüştü. Göksu, Jianguo’ya Esenler’de devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“Böyle büyük bir projeye başladığınız için tebrikler”

Jianguo, Esenler’de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına hayran kaldığını belirterek, “Esenler ziyaretimizden çok memnun kaldık. İlçede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında öğrenmek istediklerimizi öğrenebildik. Sorunların genel olarak aynı olduğunu anlıyorum. Yerel belediyeler çok çözüm odaklılar. “Dikkat ettim. Böyle büyük bir projeye başladığınız için sizi tebrik ediyorum. Şaşırdım” dedi. Jianguo, Göksu’yu ülkesinde ağırlamak istediğini belirterek onu Çin’e davet etti.

Proje alanını gezerek notlar aldılar.

Çin Bakan Yardımcısı Dong Jianguo ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği Esenler 15 Temmuz İlçesi’ni ziyaret ederek notlar aldı. Konuk bakan ve beraberindekiler, incelemelere rehberlik eden Esenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü İbrahim Aslan’a sık sık sorular sordu, detayları öğrenip notlar aldı.

Dünya şehirlerinden örnekler, tezlere bahse girenler

60 bin konutun dönüştürüldüğü akıllı şehir, millet bahçeleri ve yeşil alanlarıyla “kentsel dönüşüm” denince akla ilk gelen ilçelerden biri olan Esenler, kentsel dönüşüm projesiyle daha önce de tezlere konu olmuştu. dönüşüm çalışmaları dünyanın birçok şehrine örnek olmanın yanı sıra. – İSTANBUL

haberpehlivankoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu