Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’de hükümeti kurmakla görevlendirilen Likud Partisi Genel Lideri Binyamin Netanyahu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı hücum nedeniyle başsağlığı dileklerini iletti. Netanyahu ayrıyeten Türkiye’nin Rusya-Ukrayna ortasındaki arabuluculuk eforlarının dünya için değerli olduğunu tabir etti.

Erdoğan ise Netanyahu’ya taziye için araması münasebetiyle teşekkür ederek, İsrail’deki seçim sonuçlarının ülke ve bölge için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Açıklamaya nazaran, Türkiye ile İsrail bağlantılarında ‘iki tarafın da sergilediği güçlü irade sayesinde yeni bir döneme girdiklerini’ belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bağlantıları karşılıklı çıkarlar temelinde hassasiyetlere hürmet göstererek devam ettirmenin ve sürdürülebilir bir tabanda güçlendirmenin ortak menfaat olduğunu tabir etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu