Teknoloji

Esenler’de ‘Robot Yarışları’ heyecanı başlıyor!

Robot teknolojisine tutkuyla bağlı 800 öğrenci ‘1.’de benzersiz becerilerini sergiledi. Esenler Robot Yarışmasında sergiliyor. Türkiye genelinde 30 farklı liseden gelen robot öğrenci grupları, 2 gün boyunca 19 farklı kategoride, otonom görevler, sürücü kontrollü görevler ve robotlarını sabit tutma gibi kategorilerde yarışacak.

Robotik dünyasından yetenekli lise öğrencilerini bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlendi. “1.Esenler Robot Yarışması”Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda gerçekleşecek.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen, geleceğin teknoloji ve yeniliklerinin heyecan verici bir vitrini olan etkinlik, 11-12 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Maçlar, 11 Kasım Cumartesi günü saat 09.00’da açılış töreniyle başlayacak, 12 Kasım Pazar günü saat 17.30’daki ödül töreniyle sona erecek.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılacağı ödül töreninde kurumunuzu temsil eden bir arkadaşımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu