Haber

Eski Galatasaraylı futbolcu Mustafa Kocabey, Denizli Galatasaray Futbol Okulları’nın başına getirildi.

Papen Mustafa lakaplı eski Galatasaraylı futbolcu Mustafa Kocabey, Denizli Galatasaray Futbol Okulları ve Kaptanspor’un teknik direktörü olarak anlaşmaya vardı. İmza töreninde konuşan Kocabey, “Türk milletinin hoşuna gidecek, iyi karakterli, iyi bireyler ve kişilikli insanlar yetiştirmek istiyoruz.”

Galatasaray altyapısında futbola başlayan ve 1992-1993 sezonunda A takıma transfer edilen Papen Mustafa lakaplı eski futbolcu Mustafa Kocabey, Denizli Galatasaray Futbol Okulları başkanlığına atandı. Kocabey, Aslantepe Spor Tesisleri’nde düzenlenen imza töreniyle Denizli Galatasaray Futbol Okulları ve Kaptanspor’u devraldı. İmza törenine Kaptanspor Başkanı Metin Küçükşahal, yönetim kurulu üyeleri ve Denizli Galatasaray Futbol Okulları ile Kaptanspor kadrolu antrenörleri katıldı.

“Kişilik sahibi insanlar yetiştirmek istiyoruz”

Mustafa Kocabey, genç oyunculardan oluşan takımların başına getirilmenin kendisi için bir onur olduğunu belirterek, “Kaliteli futbolcu olmak istiyorsanız önce karakterinizi göstermelisiniz. Ben de aynısını futbolculara söylüyorum. Bu anlamda yetiştirdiğim futbolcular.Önce düzgün bir insan olursunuz, sonra yetenekliyseniz bir yere gelirsiniz.Öncelikle iyi karakterli,iyi bireyler,herkese hitap edecek kişiliğe sahip insanlar yetiştirmek istiyoruz. Türk milleti. Umarım bu organizasyonda sadece güzel oyuncular değil, Türkiye’ye yakışacak güzel karakterli oyuncular da yetiştiririz. Tekrar buraya gelmem için çabalayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Mücevherleri keşfetmeyi hedeflediklerini belirten Kaptanspor Başkanı Metin Küçükşahal, “Denizli’de 1998 yılından bu yana futbol okulları ve altyapı kategorilerinde faaliyet gösteriyoruz. 5 yaşından itibaren tüm yaş gruplarını takip edecek. Bulduğumuz mücevherler Bunların içinde yetenekli çocuklarımızı da kendi içimizde performans kümeleri halinde organize ediyoruz.” “Bunların ‘Grup’ adı verilen kümelere ayrılarak en iyi şekilde pazara sunulması için sizlerle bir sözleşme imzalamak istiyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu