Yaşam

Gençlere girişimcilik eğitimi

Bornova Belediyesi ve Ben Başlatıyorum Derneği iş birliğiyle düzenlenen ‘Gençlerde Sosyal Girişimciliği Geliştirme’ eğitimi Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Gençlerin sosyal girişimcilik konusunda bilgilendirildiği ve deneyim hikayelerinin paylaşıldığı etkinlik yoğun ilgi gördü.

Gençlerin gönüllülük faaliyetlerine katılarak paylaşmayı ve dayanışmayı öğrenmeleri amacıyla hazırlanan program kapsamında, fikirlerini hayata geçirme fırsatı bulmaları ve toplumsal fayda sağlayarak özgüvenlerini geliştirmeleri amaçlandı. . Eğitimciler Aydan Tuncayengin, Erşan Altürk, Pınar Çoban ve Çağıl Söyler ile Mime Sanatçısı İlker Kılıçer’in konuk olduğu etkinlikte sosyal girişimcilik hakkında da bilgi verilirken, gençlerin farkındalık ve yaratıcılıklarının gelişimi desteklendi.

‘Gençlerin her zaman yanındayız’

Çalışmalarıyla her zaman gençlerin yanında olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Gençlerimize eğitimden sanata, iş bulmaktan spora her alanda imkanlar sunuyoruz. Bornova Belediyesi olarak spor ve sanatta yeni hizmet alanları açıyor, kurslar düzenliyoruz. İlçemizde okuyan üniversite öğrencileri için yeni yurtlar yapıyoruz. Altın Bileklik Ofisimizle iş fırsatları yaratıyor, düzenlediğimiz eğitimler, paneller ve söyleşilerle onları bilinçlendiriyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanında olacağız.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu