Teknoloji

Google Play Store, “Play Koruma” ile Mağazadaki Uygulamaları Gerçek Zamanlı Olarak Tarayacak

Özellikle Android ekosisteminde Kötü amaçlı yazılımlar telefonunuza yüklenerek siz farkında olmasanız bile kişisel bilgilerinizi ele geçirebilir. Çeşitli antivirüsKişiler güvenliklerini manuel olarak sağlamaya çalışsalar da (şifre değiştirmek, APK kurmamak gibi) bu yetersiz kalabilmektedir.

Bu zararlı yazılımın farkında olan teknoloji devi Google önemli bir adım attı. Şirket, Android cihazların güvenliği için gerçek zamanlı uygulama tarama özelliğini kullanıma sundu.

Şu anda günde 125 milyar uygulamayı tarayan Google, cihaz güvenliğinde çıtayı yükseltti.

Google, güvenlik önlemleri çerçevesinde uygulamaları mağazasında saklar. her gün tarar ve kullanıcıları kötü amaçlı kötü amaçlı yazılımlardan korumaya çalışır. Şirket bu çalışmayı bir adım daha ileriye taşıyor ve makine toplama sayesinde uygulamaları daha hızlı tarayabiliyor.

Play Store’dan bir uygulama Yüklemeye çalıştığınızda eğer uygulama daha önce taranmamışsa bir uyarı çıkıyor. Uygulamanın daha önce taranmadığı ve yükleme işleminin Play Store tarafından durdurulduğu yazıyor. Elbette isteğe bağlı olarak uygulama kurulabiliyor. Yalnızca mağazadan yüklenen uygulamalarda değil, aynı zamanda uygulamalarda da APK mağazanın dışına yüklendiBelgeleri de tarayan bu sistem yapay zeka kullanıyor.

PlayProtect daha önce yalnızca Android telefonların güvenliği için kullanılan bir sistemdi. Bu sistem artık cihaza herhangi bir uygulama yüklemeye çalıştığımızda bile koruma sağlayacak.

Kaynak: Tech Times

 

haberyayladagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu