Teknoloji

Hırsızlar Apple Airtag kullanarak araba çaldı!

Kanada’nın eyaletlerinden biri olan Ontario’da ilginç bir olay yaşandı. Polisler, pahalı araçları tespit etmek, ev adreslerine kadar takip etmek ve sonra çalmak için Apple izleme cihazlarını kullandıklarını söyledikleri hırsızlar konusunda araba sahiplerini uyarıyor.

Ontario Eyalet Polisi, 24 saatlik bir süre içinde Stormont, Dundas ve Glengarry müfrezelerinden memurlara, araçlarda Apple AirTag’lerin bulunduğu iki durum hakkında bilgi verildiğini söyledi.

Polis, cihazlardan iPhone’ları tarafından haberdar edilen araç sahiplerinden birinin, cihazı kaputun altındaki sigorta kutusunda bulduğunu söyledi.

GENEL ALANLARDAKİ ARAÇLARA GİZLİCE TAKİP CİHAZI YERLEŞTİRDİ

Polis, hırsızların halka açık bir alana park ettiklerinde araçların altına AirTag yerleştirdiklerini, böylece sahiplerini evlerine kadar takip edip araçları garaj yolundan çalabileceklerini iddia etti.

Araç sahipleri, araçlarının üzerinde veya altında AirTag aramaları konusunda uyarılır:

“Bir iPhone kullanıcısı, yakınlarda bir Air-Tag olduğuna dair bir bildirim almak için uygulamayı kullanmalıdır. Bir Android telefonunuz varsa, aynı uyarıyı sağlayacak olan Tracker Detect adlı bir uygulamayı indirebilirsiniz”söz konusu.

BU DURUMU İNCELEYEBİLİRSİNİZ!

Tersine, aracınıza kendiniz bir AirTag eklemek, çalınması durumunda onu bulmanıza yardımcı olabilir. OPP tarafından yapılan basın açıklamasında, “Araç sahibi olarak aynı araçları kullanarak müdahale edebilirsiniz”söylendi.

“Aracınızı kendi AirTag’inizle donatmak, polisin aracınızın çalınması durumunda yerini bulmasına yardımcı olabilir.”

KAYNAK: HABERLER7

haberderbent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu