Haber

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ABD ziyareti kapsamında Arlington Ulusal Mezarlığı’nı ziyaret etti

YENİ ABD’yi ziyaret eden İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Avrupa’nın Nazi işgalinden kurtuluşunda değerli bir yere sahip olan ve 2. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren Normandiya Çıkarması’nın 79. yıl dönümü kapsamında Arlington Ulusal Mezarlığı’nı ziyaret etti.

Sunak, Twitter paylaşımında, Normandiya Çıkarması’nın yıldönümü kapsamında Virginia’daki Arlington Ulusal Mezarlığı’na yaptığı ziyaretten fotoğraflar paylaştı.

Sunak, mesajında, “79 yıl önce İngiliz ve Amerikan askerleri Normandiya sahillerine çıkıyordu. Amaçları özgürlüktü. İngiliz ve Amerikan kuvvetleri o gün olduğu gibi bugün de özgürlük, barış ve güvenlikten yana durmaya devam ediyor. onları ve büyük fedakarlıklar yapan kahramanları onurlandırın.” ifadelerini kullandı.

Sunak’ın bugün ABD Kongresi liderleriyle bir araya gelmesi beklenen görüşmelerinde ABD-İngiltere ekonomik ilişkilerinin yanı sıra savunma işbirliğine de ağırlık verilmesi bekleniyor.

Altar yarın ABD Başkanı Joe Biden ile Beyaz Saray’a gelecek. İki cumhurbaşkanı görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Biden ve Sunak, ekonomi ve ulusal güvenliğin yanı sıra Ukrayna’ya destek, enerji güvenliği, iklim değişikliğiyle mücadele ve Kuzey İrlanda’yı ele alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu