Haber

Jiyan Tosun’u hedef gösteren Taşkaya: Telegramdan alıp paylaştım

Gözaltında kaybedilen Fehmi Tosun’un avukat olan kızı Jiyan Tosun dün Zafer Partisi Yöneticisi Adem Taşkaya tarafından toplumsal medyada Taksim saldırısının faili olarak gösterildi. Patlamanın yaşandığı sırada Jiyan Tosun müvekkilleriyle görüşmedeydi. Gelen yansılar üzerine Taşkaya avukatı maksat gösterdiği paylaşımını sildi. Taşkaya bir mühlet sonra paylaşımını sildi. Bu paylaşım üzerine Tosun’a yönelik mevt tehditleri gelmeye başladı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Taşkaya “Avukatın bilgilerinin telegram gruplarında görüp, alıp paylaştım. Bant yüklenmesi olmadığı için 10-15 dakika paylaşamadım. Paylaştıktan 3 dakika sonra ise sildim. Bir manipülasyon olmasın diye sildim. Avukat kendisine göre haklı olabilir. Çok da haklı. Paylaşımımda resim doğruydu. Bilgiler yanlıştı. Hukuki olarak sorumluluğumu yerine getireceğim” dedi.

“Bir insan ölümle tehdit ediliyor. Özür dileyip hatanızı düzeltmeyi düşünmüyor musunuz?” sorusuna cevap veren Taşkaya, “Bana yönelik saldırılar geçsin ben de yazarım. Sadece kendilerine yönelik bir saldırı yok. Ben de aynı durumdayım” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu