Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi “Geleceğe Nefes Vermek” İçin Bisiklet Severleri Bir Araya Getirdi

KONYA BÜYÜKŞEHİR “GELECEĞE NEFES VERMEK” İÇİN BİSİKLETÇİLERİ BULUŞTURDU

 

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 11 Kasım “Ulusal Ağaçlandırma Günü” kapsamında düzenlediği program için bir araya gelen Konyalı bisiklet severler, özel bisiklet römorklarıyla taşıdıkları fidanları toprağa getirerek geleceğe hayat verdi.


Bisiklet tutkunları, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 11 Kasım “Ulusal Ağaçlandırma Günü” münasebetiyle düzenlediği programda bir araya geldi.

Program için Tarihi Meram Köprüsü önünde toplanan bisiklet severler, fidanları Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Tatlı Su Kaynakları Havzası Ağaçlandırma Alanı’na taşıdı. Renkli görüntülerin yer aldığı programda fidanların taşınması için özel bisiklet römorkları da kullanıldı.

Konyalı bisikletçiler, KOSKİ Tatlı Su Kaynakları Havza Ağaçlandırma Alanı’na ulaşarak, bisikletlerine yükledikleri fidanları toprakla birlikte diktiler. Fidan dikim programı fidanların özenle dikilip sulanmasıyla sona erdi.

“GELECEĞE NEFES ALMA” HAREKETİNE KATKIDA BULUNAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜRLER

Programa ailesiyle birlikte katılan bir bisikletçi, bisiklet sürmenin ve fidan dikmenin de yer aldığı programı beğendiklerini belirterek, “Geleceğe Nefes Verme” etkinliği için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Fidan dikiminin önemine dikkat çeken bir diğer bisikletçi ise emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Fırsat buldukça ağaç dikmeliyiz. Ağaçlar bir ülke için, bir şehir için, bir ülke için çok değerlidir. “Desteklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyoruz.”

İlk kez fidan dikimi yapan minik bisikletçi, babasıyla birlikte fidanları bisikletlerine yükleyip yola çıktıklarını, tarlaya ulaştıktan sonra fidanları dikerek onlara su verdiklerini ve çok memnun kaldığını belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

tatvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu