Yaşam

Milli Reasürans Sanat Galerisi Yayınlarından Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Kitap Seçkisi

Milli Re Sanat Galerisi, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında kendi yayınlarından bir seçki hazırladı. Galeri yayınlarından seçilen farklı içerikteki kitaplar üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerine, güzel sanatlar liselerine, müze kütüphanelerine ve Anadolu’daki bağımsız sanat yerlerinin kütüphanelerine bağışlanmıştır.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kurulan ve Türkiye’de sigortacılığın gelişimine değerli katkılarda bulunan Millî Reasürans iştiraki Millî Reasürans Sanat Galerisi, Cumhuriyetin 100. yılına özel kitap seçkisi hazırladı. galeri arşivindeki kitaplar ve geçmiş stantlarla ilgili. Seçki, Anadolu’daki güzel sanatlar fakülteleri, güzel sanatlar liseleri, müze kütüphaneleri ve bağımsız sanat mekânlarının kütüphanelerinden oluşan 100 kuruma sunuldu.

30 yıla yakın bir geçmişe sahip olan Milli Re Sanat Galerisi, sadece fotoğrafın değil, tasarım, mimarlık ve fotoğraf gibi çeşitli sanat departmanlarının yanı sıra Kadri Özayten, Şinasi gibi alanlarında değerli isimlerin stantlarından oluşan güçlü bir repertuara sahiptir. Barutçu, Ali Arif Ersen, Mustafa Pancar ve Murat Germen. 1994 yılından beri faaliyet gösteren Milli Reasürans kurum kültürünün değerli bir parçası olan galeri, her stant için hazırladığı stant yayınları ile kalıcı bir sanat belleği oluşturarak bu belleğin korunmasını pekiştirmektedir.

Cumhuriyetin 100. yılı için hazırlanan bu özel kitap seçkisi hakkında bilgi veren Ulusal Reasürans Genel Müdürü Fikret Utku Özdemir, “Milli Reasürans Sanat Galerisi olarak Türkiye’ye gönderilmek üzere hazırladığımız kitap seçkimizle gelecek için bir girişimde bulunduk. Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında 100 kurum. Galerimizin yayınları arasında yer alan geçmişimize dair kitap seçkisini güzel sanatlar fakülteleri, güzel sanatlar liseleri, müze kütüphaneleri ve Anadolu’daki bağımsız sanat mekanlarının kütüphanelerine sunmaktan büyük gurur duyuyoruz. sanatsal hafızamızı yaşatacak ve gelecek nesillere aktaracak yegane kurumlardır. . Şirketimizin kurum kültürünün bir parçası olarak, ülkemizin sanatsal vizyonuna katkıda bulunma misyonumuzu, topluma karşı sorumluluklarımız çerçevesinde somut projelerle ortaya koyuyoruz. Bu doğrultuda ülkemizin ana sanat kurumlarından biri olan Ulusal Reasürans Sanat Galerisi ile sanata verdiğimiz desteği önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkarakoyunlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu