Haber

Muğla Milas’ta ‘triatolon’ hazırlığı

MUĞLA (İGFA)-Geçtiğimiz günlerde Muğla Valiliği’nde düzenlenen Turizm Destinasyon Toplantısı’nda ‘spor turizmi’ başlığıyla gündeme getirilen ve Milas Belediyesi ile İasos Kazı Başkanlığı’nın bölge turizmine katkı sağlamayı hedeflediği İasos Triatlon Yarışı Projesi, çok yakında hayata geçiyor.

Milas Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda çevre düzenleme çalışmaları tamamlanan ve önümüzdeki günlerde İasos Antik Kenti Karşılama Merkezi ve Pazaryeri yapılacak olan Kıyıkışlacık, yeni yapısıyla en zorlu sporlardan biri olan triatlon yarışlarına ev sahipliği yapacak. manzara.

Proje kapsamında Milas Belediyesi, Milas Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğü, İasos Kazı Müdürlüğü ve Türkiye Triatlon Federasyonu yetkilileri Milas’ın Kıyıkışlacık İlçesi’nde saha araştırması yaptı.

Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü KUDEB Birim Başkanı İsmail Ernur Öztekin, Milas Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Durmuş Tayfun Uslu, İasos Kazı Başkanı Prof. Dr. Asuman Baldıran, Türkiye Triatlon Federasyonu Teşkilatı Saha Sorumlusu Caner Algün, Genel Koordinatör Erkan Şimşek, Organizasyon Konsey Başkanı Nadir Baş ve Triatlon İl Temsilcisi Lale Yıldız Çakır katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu