Yaşam

Ormanya’da eğlenceli bir dünya

Büyükşehir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Kocaeli çocukları ve ailelerine çifte bayram yaşatacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl Ormanya’da ikili bayram kutlayacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Ramazan Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle Büyükşehir, bayrama yakışır bir program düzenledi. Bi Dünya Cümbüş, haftalardır üzerinde çalışılan program kapsamında Ormanya’da olacak. 23 Nisan Pazar günü Ormanya’ya gelen aileler ve çocuklar, 10.00-19.00 saatleri arasında atölyelerden gösterilere, vahşi yaşamdan heyecanlı parkurlara kadar cümbüş ve macera dolu olacak. Günün finali sevilen sanatçı Kıraç olacak.

 

ÇİFT TATİL YAŞANACAK

Büyükşehir, bu yıl 23 Nisan ile Ramazan Bayramı’nın aynı güne denk gelmesi nedeniyle haftalar öncesinden mesaisine başladı. Kocaelililere çifte bayram yaşatmak isteyen Büyükşehir, Ormanya’yı açık hava şenlik alanına çevirdi. 23 Nisan Pazar günü çocukları ile birlikte Ormanya’ya gelecek aileler girişte bando, palyaçolar ve çeşitli ikramlarla karşılanacak. Giriş kapısından Orman Kütüphanesine giden yol boyunca yüz boyama, maket yapımı, uçurtma, botanik, ebru, tohum ekimi, dinozor şapkası, el yapımı kağıt, çanta tasarımı, atığın macerası, çim gibi onlarca atölye bulunuyor. Adam.

 

AFET BİLİNCİ VE DOĞAL YAŞAM   

Kahramanmaraş’ta asrın büyük sarsıntılarının ardından Büyükşehir, tatil faaliyetleri kapsamında Ormanya’da “Afet Farkındalık ve Doğal Yaşam” alanı oluşturdu. Bu alanda AFAD, AKUT ve Kızılay gün boyu afet hakkında bilgilendirme yapacak. İzci parkurunun yer alacağı alanda ayrıca doğada yaşam atölyesi, deri gerdanlık atölyesi ve itfaiye parkuru da bulunacak.

 

DOĞAL TATLAR VE İkramlar

Etkinlik mekanı Ormanya olunca doğal lezzetler de unutulmadı. Ormanya’da kurulacak vitamin molası, meyve ziyafeti, bembeyaz dişler, orman lezzetleri, Ayı Yemeği tatlı tarifleri, Sincap Meşeli Mutfağı gibi atölyelerde doğadan elde edilen malzemelerle hazırlanabilen pratik tarifler verilecek.

 

KÜTÜPHANEDEKİ FARKLI YAZARLAR

Ormanya’nın en popüler bölgelerinden biri olan Orman Kütüphanesi, 23 Nisan Pazar günü seçkin yazarları ağırlayacak. Yazarlar Ayşe Sevim, Yusuf Asal, Berfin Sıla Kepez, Yusuf Duru okuyucuları ile buluşacak. Ayrıca Orman Kütüphanesi’nde çocuklar için kukla gösterileri ve bilmece yarışları yapılacak.

 

İÇ SAHNEDE BİRÇOK AKTİVİTE

23 Nisan Çocuk Bayramı ve Ramazan Bayramı’nın en keyifli şekilde yaşanabilmesi için Büyükşehir, Ormanya’da iki etap daha kuracak. Yol boyunca atölyelerin sonunda kurulan iç sahnede çocuklar gün boyu sürecek zumba kids, rehber gençlik korosu, Pamuk Prenses, Pepe çocuk müzikali, Zeynep Akyıldız ile çocuk şarkıları, marmelatlı kukla gösterisi, bilim gösterisi, Gönül Yeprem ile çocuk müzikleri, Çöp Atlası tiyatro oyunu etkinlikleri. ve aileleri keyifli bir gün geçirecekler.

 

KIRAÇ VE 100. YIL KOROSU DIŞ SAHNEDE

Ana etkinlikler için Ormanya’nın giriş kapısının dışındaki alanda büyük bir sahne kurulacak. Etkinliklerin açılış töreninin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirileceği sahne, saat 16.00’da ünlü sanatçı Kıraç’ı ve 100. Yıl Çocuk Korosu’nu ağırlayacak. Kıraç, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen çocukların yer aldığı 100. Yıl Çocuk Korosu ile sahne alacak. Çocuklarla birlikte 8 şarkı seslendirecek olan Kıraç, 23 Nisan coşkusuna neşe katacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu