Haber

Özel Çocuk Evleri Sitesi Açıldı

İHTİSAS ÇOCUK YURTİ SİTESİ AÇILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İhtisas Çocuk Lojmanları açılış programına katıldı. Bakan Göktaş, yaptığı açıklamada, “Çocuklarımıza kendilerini güvende hissedecekleri yaşam alanlarından birini sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu merkezin, kalbine sevgiyle dokunduğumuz her çocuğumuz için bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz. umutlarına, hayallerine ve geleceklerine tanıklık edecek olan sitede sağlıklı ve huzurlu olacaklar.” En büyük dileğimiz sağlıklı büyümeleri. Hepinizin bildiği gibi herhangi bir nedenle ailelerinden ayrılan ve korunmaya ihtiyaç duyan çocuklarımızı devlet koruması altına alarak bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Onlar bu ülkenin ve bizim evlatlarımızdır. Bugün 64’ü ihtisas olmak üzere 180 çocuk yuvası ve 1185 çocuk evi bulunmaktadır. “Çocuklarımıza evimizde güvenle bakıyoruz. Çocuklar ve gençler bizim geleceğimizdir. Onlara sorunsuz ve adil bir dünya bırakmak bizim görevimizdir. Çocuklar sayesinde ülkemizin ilerlemesinin ve kalkınmasının daha kolay olacağına inanıyorum. Fiziksel, psikolojik ve sosyal olarak destekleniyorlar” dedi.

‘SAĞLIKLI BİREYLER OLARAK TOPLUMA KATILMALARI ÇOK ÖNEMLİ’

Devlet koruması altında büyüyen çocukların başarısına değinen Bakan Göktaş, “Türkiye’nin geleceğini inşa eden bu çocuk ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırılması çok değerli. Devlet koruması altında büyüyen çocuklarımız. her alanda eksiksiz hizmetlerden yararlanıyorlar. Devletimizin kendilerine sunduğu imkanlarla karşılaştıkları zorlukları aşıyorlar. Bu çocuklar, “Hepimiz azim ve inançla çıktıkları hayat yolculuğunda pek çok başarıya tanık olduk. Birçok alanda dünya çapında başarılara imza atmış insanlarımız da var. Bu başarı hikayeleri binlerce gencin umut dolu hayatlarına ilham veriyor” dedi.

‘YATIRIMLARI BIRAKMIYORUZ’

Bakanlığın yatırımlarına devam edeceğini belirten Bakan Göktaş, “Güçlü bir Türkiye’yi inşa edecek, geleceğin bugünden kazanılmasına katkı sağlayacak olan sizlersiniz ve hepiniz çok değerlisiniz. Devletimizin Türkiye ile kurduğu sevgi bağı Yetişkinliğe ulaştığınızda da bitmeyeceksiniz. Her zaman aileniz olmaya devam edeceğiz. Bakanlık “Şirket olarak çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Devletimizin sunduğu imkanlardan sonuna kadar faydalanmanızı ve ‘Ülkeme ne kadar faydalı olabilirim’ düşüncesiyle hareket etmenizi istiyorum. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız için yatırım yapmaktan çekinmiyoruz.” dedi.

Samed Aydın SUN/ KAYSERİ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu