Haber

Sağlık Bakanı Koca’nın kurduğu Medipol’den yeni hastane: ‘Hayrunnisa’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kurulan Medipol Hastaneleri’nin şirketi Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’nin ‘Hayrunnisa Hastanesi’ adıyla yeni bir hastane açacağı ortaya çıktı.

Halk TV’den Bora Erdin’in haberine göre, Medipol Hastaneleri’ne bağlı Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’nin yeni bir hastane açacağı öğrenildi. Şirket, Ticaret Bakanlığı’na yeni marka başvurusunda bulundu ve başvuru 7 Ağustos’ta onaylandı. Bugüne kadar sadece ‘Medipol’ markasını kullanan şirketin yeni hastane ismi ‘Hayrunnisa Hastanesi’ oldu. Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi’ne 7 Ağustos’ta gönderilen kayıt yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Başvurunuzun kayda alınmasına karar verilmiştir. Kayıt ücretinin ve kayıt işleminin tamamlanması için gerekli diğer belgelerin tamamlanması gerektiğine dair yazımızı tarafınıza gönderdik/göndereceğiz. İlgili belgelerin süresi içinde teslim edilmemesi durumunda başvurunuz süreçten çıkarılacaktır. Eksikliklerin giderilmesi halinde başvurunuz tescil için belgelendirme servisine gönderilecek ve yaklaşık 15 gün sonra tescil belgeniz tarafınıza gönderilecektir.

1997 yılında kurulan ve şu anda resmi kayıtlarda kardeşi tarafından yönetilen Medipol Hastaneleri’nin şirket sermayesi 100 milyon TL. İstanbul’da 9 hastanesi bulunan Medipol kümesinin Ankara’da da bir diş hastanesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu