Ekonomi

Siirtliler kırmızı et yerine balığa yöneldi.

Siirt’te vatandaşlar kırmızı et fiyatlarına yapılan zam nedeniyle balığa yöneldi.

Kırmızı etin fiyatının yükseldiği Siirt’te vatandaşlar beyaz ete ilgi gösterdi. Kırmızı et fiyatlarındaki artışlar nedeniyle vatandaşların balığa ilgi gösterdiğini belirten Veysi Kezer, vatandaşların değerli kırmızı et yerine balık almayı tercih ettiğini söyledi. Balık satışlarının arttığına dikkati çeken Kezer, “Vatandaşların balığa rağbeti var. Balığın her çeşidi bizde var ve fiyatlarımız uygun. Balık sağlık açısından da çok iyi. Balık sağlık demektir. Hem de balıktan çok daha ucuz.” et.”

Müşterilerden Yalçın Toprak, “Baktığımız zaman balık bize daha uygun geliyor. 1 kilo et parasına 4-5 kilo balık alabiliyorsunuz. Bence balık fiyatları aileye uygun. Bütçe zaten fiyatlar böyle arttıysa ramazan kırmızı etin fiyatı daha da yükselir.İnsanların balık tercih etmesi daha iyi olur.Hem sağlıklı hem de güzel” dedi.

Müşterilerden Mehmet Fatih Kaçar, kırmızı et yerine balık almayı tercih ettiğini belirterek, “2 kilo kırmızı et yerine 5 kilo balık alıyoruz. Fiyatlar bize daha uygun. Ramazan’da kırmızı et yerine balık yiyin. Şu anda 4 kilo çipura.” balık aldım 4 kilo almamın sebebi 1 kilo kırmızı ete denk gelmesiydi.” – SİİRT

haberhuyuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu