Yaşam

Sosyal Medyada Kendini Depremzede Olarak Tanıtan Kadının “Barındığı” Evleri Soyduğu İddia Edildi

Ülkemizde yeni bir dolandırıcılık iddiasının gündeme gelmediği gün geçmiyor. Daha fazla konuşma X’te bir gazeteci , adının Ela Sevgi Altunbaş olduğunu iddia ettiği kadının dolandırıcı olduğunu iddia etti. Gazeteciye göre kadınlar insanları sömürmek için farklı kimliklere bürünüyor.

Her şey bir videoyla başladı

Gazeteci, ilk Şirinyer Hipodromu’ndaTokat yiyen bir işçinin resminin altında Ela Sevgi Altunbaş karşılaştığını belirtiyor. Kadının çalışanın kızı olduğunu iddia ettiği bir gönderi de paylaşan gazeteci, kadınla iletişime geçtiğini söyledi. Hatta konuşmalarıyla ilgili olduğunu iddia ettiği ekran görüntülerini bile paylaştı.

Daha sonra ilk haberlerde işçiye ulaştığını söyledi. öyle bir kızı yok Bilgiyi aldığını söyleyen gazeteci, bu durumu Ela Sevgi Altunbaş’a da sorduğunu ancak olumsuz yanıtlar aldığını, daha sonra kadının profilini paylaştığını belirtti. İkili arasında geçen konuşmalarda Ela Sevgi Altunbaş’ın şu tezlerden pek rahatsız olmadığı görülüyor:

Gazeteci daha sonra aldığı şikâyetleri paylaştı. X aracılığıyla yayınla Bunu ihmal etmedi. İddialara göre kadın, depremzede olduğunu söyleyerek bazı kişilerin evlerini ziyaret ediyordu. Daha sonra insanlar evlerinde yalnız kalınca, değerli eşyaları çalmak Sır kayboluyordu. Hatta iddialara göre kadın daha önce de kocasını bıçaklamış ve yardım istemeden önce kendine zarar vermişti. Gazetecinin ifadesine göre, suç duyurusundan tutuklanan kadın daha sonra serbest bırakıldı. Konuyla ilgili paylaşılan yazışmalar ve görseller de durumu ortaya koyuyor.

Bir başka kişi ise tartışmaların merkezinde yer alan Altunbaş’ın, eşiyle birlikte olarak erkekleri aldattığını ve zor günler geçirmesine neden olduğunu iddia etti. Kadınla ilgili kendisine çok sayıda mesaj geldiğini belirten gazeteci, bildirim kutusunun adeta patladığını söyledi. Gelen mesajlardan örnekler de paylaştı.

Bakalım bu tartışmaların sonucunda ortaya çıkacak gerçekler neler olacak? Yeni gelişmeler hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

kusadasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu