Teknoloji

Şoygu, yerli savunma sanayinde denetimlere devam ediyor

Önceki gün İskender ve Kalibr seyir füzelerinin üreticisi Almaz Antey’in üretim tesislerinde inceleme yapan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, bu kez askeri operasyonun en önemli güçlerinden birinin kendisi olduğunu söyledi. kundağı motorlu topçu sistemleriüretildiği Uraltransmaş fabrikasında incelemelerde bulundu.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ” Rusya Federasyonu Savunma Bakanı General Sergey Shoigu, 2S19 Msta-S, 2S3 Akatsiya, 2S4 Tülpan, 2S5 Giatsint ve 2S35 Koalitsiya SV kundağı motorlu topçu sistemlerinin üretim ve onarımına ilişkin devlet emrinin yerine getirilmesi sürecini inceledi. Uraltransmash tesisi” yer aldı.

Uraltransmaş yöneticileriyle toplantı yapan Şoygu, kundağı motorlu topçu sistemlerinin üretim hacminin artırılması gerektiğini, bunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatı olduğunu belirtti.

Bunun yerine getirilmesi gerekiyordiyen Şoygu, verilen tüm emir ve talimatların şu ya da bu şekilde çok somut çalışmalarla ve savaş alanındaki çalışmalarla ilgili olduğunu sözlerine ekledi.

Yeni topçu sistemlerine büyük ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Shoigu, kendisini test ve seri üretime geçiş çalışmalarını hızlandırmaya davet etti.

Uraltransmaş Genel Müdürü Oleg Yemelyanov, yeni geliştirilen 2S35 Koalitsiya SV kundağı motorlu topçu sisteminin ilk partisinin üretimde son aşamaya geldiğini bildirdi. Yemelyanov ayrıca topçu sistemi üretim hacminin 2022 yılına göre 6 kat arttığını kaydetti.

Yemelyanov, devlet planını yerine getirmeye devam ettiklerini ve üretimi daha da artırmak için gerekli kapasiteye sahip olduklarını söyledi. Bunun üzerine Shoigu şunları söyledi: “ Eğer böyle bir fırsat varsa bunu değerlendirmemiz lazım.“r” dedi.

Fabrikaya yeni üretim makinelerinin temin edildiğini belirten Şoygu, şubat ayında 6 yeni makinenin teslim edileceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu