Haber

Çinli Paralimpik Yüzücü Xu Jialing Akıllı Biyonik Koluyla Ateş Açıyor

1. Xu Jialing’in Resimleri

2. Şirketin çeşitli görselleri

Çinli paralimpik yüzücü Xu Jialing, Pazar günü Çin’in doğusundaki Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunlarının açılış töreninde akıllı biyonik kolla başlangıç ​​ateşini yaktı.

Bu beyin-bilgisayar arayüzü ürünü, Hangzhou’daki yerel bir teknoloji şirketi olan BrainCo tarafından üretildi. Bu son teknoloji cihaz, bağımsız parmak hareketine izin verir ve parmakların arasına sığar.

“Bu akıllı biyonik kol, uzuvdan gelen sinir ve kas sinyallerini okumak için beyin-bilgisayar arayüz teknolojisini kullanıyor ve amaçlanan hareketleri deşifre etmek için yapay zeka algoritmaları kullanıyor. Örneğin, küçük parmağınızı hareket ettirmek istediğinizde makine sinyali yakalıyor ve bir Akıllı biyonik kolu kontrol edecek cihaz.” bunu bir komuta dönüştürür.”

Şirket ayrıca otizm ve uyku bozukluklarının tedavisine de odaklanıyor.

“Biyonik ürünler giyildikten sonra bisiklete binme, tırmanma gibi aktiviteler yapılabilir. Bu projeye katılarak ve araştırmalara katkıda bulunarak engelli bireylere gerçekten yardımcı olduğumu hissediyorum. Bu onların toplumla bütünleşmelerini ve tatmin edici bir hayat yaşamalarını sağlıyor. Bu teknolojinin faydalarından birinin açık bir kanıtıdır.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Çin’in Hangzhou kentinden rapor ediyor.

(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu